Botë

Babai i kryeministrit: Johnson duhet të pushojë

Foto: Reuters
 

Stanley Johnson, babai i kryeministrit britanik, ka thënë se të birit të tij Boris i duhet kohë për t’u rimëkëmbur nga simptomat e koronavirusit të tij dhe se ai mund të mos i kthehet menjëherë punës.

Lideri i Britanisë së Madhe kaloi tri ditë në repartin e kujdesit intensiv në spitalin “St. Thomas” në Londër, pasi gjendja e tij shëndetësore u rëndua si pasojë e prekjes nga virusi, transmeton KOHA.