Botë

OBSH-ja reagon ndaj kritikave të Trumpit

OBSH-ja reagon ndaj kritikave të Trumpit

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë mbrojti të mërkurën me forcë menaxhimin e koronavirusit nga ana agjencisë së tij, në përgjigje të kritikave të Presidentit Donald Trump dhe sugjerimit të tij se mund të rishikojë fondet për OBSH-në.

Tedros Adhanom Ghebreyesus bëri thirrje për unitet dhe për ndaljen e “politizimit” të krizës shëndetësore globale.