Botë

Shefja e Mjekësisë së Skocisë theu karantinën, jep dorëheqjen

Shefja e Mjekësisë së Skocisë theu karantinën, jep dorëheqjen

Shefja e Mjekësisë së Skocisë, Dr. Catherine Calderwood, ka dhënë dorëheqjen pasi u kap jashtë shtëpisë së saj pa ndonjë justifikim të duhur gjatë pandemisë së koronavirusit.

Calderwood doli në një konferencë për shtyp ditën e djeshme dhe kërkoi falje për veprimin e saj, por në mbrëmje ajo ka dhënë dorëheqjen.