Botë

Arrin në 29 numri i viktimave në Greqi, e 966 të infektuar

Arrin në 29 numri i viktimave në Greqi, e 966 të infektuar

Një tjetër pacient ka humbur jetën nga koronavirusi në Greqi duke e çuar në 29 numrin e viktimave.

Sipas mediave greke, pacienti ishte një 70-vjeçar nga Kastoria dhe kishte disa sëmundje shoqëruese.