Botë

Në Turqi, 2.433 të prekur dhe 59 viktima nga COVID-19

Në Turqi, 2.433 të prekur dhe 59 viktima nga COVID-19
 

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca konfirmoi 15 vdekje të reja nga koronavirusi i ri, me çka numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia në vend ka shkuar në 59.

“Në 24 orët e fundit kemi rezultatet e 5 035 testeve. Janë diagnostikuar 651 dhe 15 pacientë kanë humbur jetën”, tha Koca në një njoftim në Twitter.