Botë

Epiqendra e koronavirusit shënon numrin më të vogël të rasteve të reja që nga janari

Epiqendra e koronavirusit shënon numrin më të vogël të rasteve të reja që nga janari

Provinca Hubei në Kinë, epiqendra e shpërthimit të koronavirusit, ka raportuar për më pak se 200 raste të reja të infektimeve, për herë të parë që nga janari.

Hubei ka konfirmuar të dielën 196 raste të reja të të infektuarve me koronavirus, ka thënë Komisioni Kombëtar për Shëndetësi të hënën, duke treguar rënie të ndjeshme nga 570 raste një ditë më herët, dhe duke u shënuar si dita me më së paku të infektuar që nga 24 janari.