Botë

Rikthehen zjarret vdekjeprurëse në Australi

 

Beteja me flakët rezultoi tragjike për tre zjarrfikës amerikanë, të cilët humbën jetën në Australi ndërsa po zhvillonin nga ajri betejën me vatrat e zjarrit.

Australia ndodhet sërish në regjimin e temperaturave të larta dhe zjarreve, pas disa ditëve të ftohta e me rrebeshe.