Botë

“Lufthansa”, anulon fluturimet për në Teheran deri më 28 mars

 

Aviokompania gjermane “Lufthansa”, ka bërë të ditur se ka anuluar fluturimet drejt Teheranit deri më 28 mars, pas rrëzimit të avionit ukrainas më 8 janar pranë kryeqytetit iranian, transmeton Koha.net, lajmin nga ATSH-ja.

“Për shkak të situatës ende të pasigurt të sigurisë rreth aeroportit të Teheranit dhe për hapësirën ajrore iraniane, kompanitë e grupit “Lufthansa” anulojnë fluturimet e tyre me destinacion dhe me nisje nga Teherani deri në 28 Mars 2020″, theksoi kompania gjermane në një komunikatë.