Botë

Erdogani shkon në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme

Erdogani shkon në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme
 

Presidenti amerikan, Donald Trump do të takohet javën e ardhshme me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Takimi i tyre vjen në kohën e tensionimit të marrëdhënieve mes të të dyja shteteve aleate të NATO-s, rreth veprimeve në Siri dhe shitjes së armëve të sofistikuara të Rusisë në Ankara.

“Në një bisedë telefonike të dy liderët kanë rikonfirmuar se ata do të takohen në Uashington më 13 nëntor, me ftesë të presidentit Trump”, ka thënë presidenca turke.