Botë

Sulm mbi televizionin shtetëror në Afganistan

 

Persona të armatosur kanë sulmuar ndërtesën e televizionit shtetëror afgan në lindje të qytetit Jalalabad të mërkurën dhe janë përfshirë në një përleshje të armatosur me forcat e sigurisë, tha zëdhënësi i pushtetit provincial.

“Mund të konfirmojmë se një numër i kryengritësve kanë hyrë në ndërtesë, mirëpo nuk dihet kush janë ata dhe çfarë objektivi kanë”, tha Attaullah Khughyani, raporton Reuters.