Botë

Një tërmet i fuqishëm godet Filipinet

Një tërmet i fuqishëm godet Filipinet
 

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.4 shkallë të Rihterit ka goditur provincën Davao Occidental në pjesën jugore të Filipineve të dielën në mëngjes, ka bërë të ditur Instituti i Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë në Filipine (Phivolcs).

Nuk ka raporte për viktima apo dëme por janë ndierë edhe disa goditje tjera pas tërmetit të madh, ka thënë Phivolcs, raporton Reuters.