Identifikohet vrasësi serik i rreth 70 femra në Korenë e Jugut

Identifikohet vrasësi serik i rreth 70 femra në Korenë e Jugut

20 September 2019 10:19

Për më shumë se 30 vjet ekzekutoi rreth 70 femra. Policia e Koresë së Jugut ka indentifikuar vrasësin serik.

I dyshuari tani është dënuar me burgim të përjetshëm pasi në vitin 1994 kishte vrarë kunatën e tij.

Midis viteve 1986 dhe 1991, siç transmeton BW raportimet, 10 gra midis moshës 13 dhe 71 vjeç u gjetën të vrarë në Huasong, një qytet në jug të Seulit. Të gjitha ishin dhunuar para se të vriten dhe të gjitha ishin gjetur të lidhura te çorapet dhe në veshjet e tyre, shkruajnë mediat në gjuhën angleze.

Jo pak, por mbi 2 milionë oficerë policie u angazhuan për të zbuluar vrasësin e tmerrshëm serial që dhunoi e vrau gratë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme