Botë

Rusia i ofron shitje armësh, Arabia Saudite nuk i përgjigjet Putinit

Rusia i ofron shitje armësh, Arabia Saudite nuk i përgjigjet Putinit
 

Nuk ka pasur asnjë reagim nga Arabia Saudite në përpjekjen e presidentit rus Vladimir Putin për t’i shitur këtij vendi sistemin raketor S-400 të Rusisë, njoftoi sot Kremlini.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se Moska nuk kishte marrë ende një kërkesë zyrtare nga të dyja palët për të ndërmjetësuar midis Arabisë Saudite dhe Iranit pas sulmit në objektet e naftës saudite, raporton Reuters.