Botë

Sulmohen dy fabrikat më të mëdha të naftës në Arabinë Saudite

Sulmohen dy fabrikat më të mëdha të naftës në Arabinë Saudite

Sulmet me dronë u kanë venë flakën dy fabrikave të mëdha nafte të drejtuara nga ndërmarrja shtetërore Aramco në Arabinë Saudite, thonë media shtetërore.

Pamjet treguan flakë dhe tym mbi Abqaiq, i cili ka fabrikën më të madhe në botë për përpunimin e naftës.