Australia i kërkon Kinës ta lirojë Yang Hengjunin

27 August 2019 20:51

Shkrimtari kinezo-australian, Yang Hengjun, është arrestuar zyrtarisht dhe përballet me akuza për spiunazh në Kinë, ka konfirmuar Qeveria australiane.

Shtetasi australian është mbajtur në Pekin që nga janari në kushte të vështira, njoftoi Ministria e Jashtme, transmeton KTV.

Kryediplomatja Marise Payne tha se Australia ishte shumë e shqetësuar dhe e zhgënjyer kur dëgjoi për arrestimin e shkrimtarit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme