Botë

Djali i Osama Bin Ladenit vritet në një ‘sulm ajror’

Djali i Osama Bin Ladenit vritet në një ‘sulm ajror’
 

Hamza Bin Laden, djali i themeluesit të al-Qaedas Osama Bin Laden, është vrarë nga sulmet ajrore, raportojnë mediat amerikane duke cituar zyrtarë të inteligjencës.

Vendi dhe data e vdekjes mbetet e paqartë, ndërsa Pentangoni nuk është deklaruar për këtë, raporton BBC.