Botë

Kina i quan incidente të tmerrshme protestat në Hong Kong

 

Protestat kundër qeverisë në Hong Kong, Kina i ka cilësuar si incidente të tmerrshme që po e dëmtojnë sundimin e ligjit në këtë vend.

Në Hong Kong, është duke u zhvilluar java e tetë e protestave kundër qeverisë dhe pro demokracisë nga Kina, transmeton KTV. Gjatë këtyre javëve, ka pasur përplasje mes protestuesve dhe policisë, ndërsa Kina në një reagim të rrallë, këto protesta i ka quajtur akte kriminale me elemente radikale.