Botë

Dhjetëra të vrarë nga sulmi i Boko Haramit gjatë një ceremonie varrimi në Nigeri

Foto: AFP
 

Së paku 50 vetë u vranë gjatë një ceremonie varrimi në një fshat në Nigeri dhe dyshohet se përgjegjës janë militantët e grupit ekstremist Boko Haram, shkruan BBC.

Militantët e armatosur ishin në motoçikleta dhe në furgonë dhe kanë hapur zjarr ndaj të pranishmëve në ceremoninë e varrimit në një fshat afër kryeqytetit, Maiduguri, këtë të shtune, treguan dëshmitarët okularë.