Botë

Një anije e madhe turistësh për pak sa nuk godet dokun në Venecia

 

Pamje tmerruese janë publikuar nga momenti kur një anije e madhe turistësh humbi kontrollin si pasojë e erërave të forta dhe pothuajse u ndesh në një dok në Venecia.

Në videon e publikuar në YouTube më 7 korrik, anija “Costa Deliziosa” shihet teksa i afrohet bregut të Sette Martiri gjatë një stuhie të fuqishme, e në prapavijë dëgjohet boria emergjente e anijes.