Botë

Tërmeti me magnitudë 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re

 

Një tërmet i magnitudës 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re sot dhe ekspert thanë se kjo mund të shkaktojnë ndryshime të vogla të nivelit të detit në disa zona bregdetare.

Gjithashtu ekspertët e gjeologjisë në SHBA thanë se tërmeti goditi një zonë që ndodhet rreth 873 kilometra në verilindje të Ngunguru, Zelanda e Re, një qytet prej rreth 1,400 personash. Kjo ndodhi në një thellësi prej 10 kilometrash.