Botë

Kancelari austriak humb votëbesimin

Kancelari austriak humb votëbesimin
 

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz dhe qeveria e tij kanë humbur votëbesimin në seancën e veçantë parlamentare.

Partia nga koalicioni i tij i mëparshëm, Partia e Lirisë (FPO) mbështeti mocionet e paraqitura nga partia opozitare, Social Demokrate (SPO), raporton BBC, transmeton Koha.net.