Botë

FBI arreston liderin e grupit të armatosur që po ndalonte migrantët në kufirin SHBA-Meksikë

FBI arreston liderin e grupit të armatosur që po ndalonte migrantët në kufirin SHBA-Meksikë
 

Byroja Federale e Hetimeve (FBI), të dielën tha se ka arrestuar Larry Hopkins, liderin e grupit të armatosur që po ndalojnë migrantët e papajisur me dokumente, pas kalimit të kufirit mes SHBA-së dhe Meksikës.

Hopkins, 69 vjeçar, i njohur edhe si Johnny Horton, është arrestuar në Meksikën e Re, pas akuzave për armëmbajtje, deklaroi FBI, transmeton rel.