Botë

Netanyahu zotohet se do të aneksojë Bregun Perëndimor nëse fiton zgjedhjet

 

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se nëse ai fiton zgjedhjet do të aneksojë vendbanimet hebraike në Bregun Perëndimor.

Izraelët shkojnë në votime të martën dhe Netanyau është duke garuar me partitë e krahut të djathë, të cilët i mbështesin pjesët e aneksuara në Bregun Perëndimor, shkruan BBC, transmeton Koha.net.