Botë

Tsipras, kryeministri i parë grek që viziton Maqedoninë e Veriut

 

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka mbërritur vetëm pak çaste më parë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, për të realizuar vizitën e parë të një kryeministri grek, që pas nënshkrimit të “Marrëveshjes së Prespës”.

Tsipras është pritur nga ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, si dhe nga ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.