Botë

SHBA ofron 1 milion dollarë për informatën se ku ndodhet djali i Bin Ladenit

SHBA ofron 1 milion dollarë për informatën se ku ndodhet djali i Bin Ladenit
 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar një shpërblim prej 1 milion dollarësh për këdo kush ka informacione për njërin prej djemve të ish-liderit të Al-Qaedas, Osama bin Laden.

Autoritetet amerikane janë vënë në ndjekje të Hamza bin Laden, që thuhet se është një nga liderët e grupit ekstremist e që besohet se gjendet në afërsi të kufirit mes Afganistanit dhe Pakistanit.