Botë

Pompeo porosit Evropën: Rezistoni ndikimit rus dhe kinez

Pompeo porosit Evropën: Rezistoni ndikimit rus dhe kinez
 

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, porositi vendet e Evropës Lindore dhe Qendrore që t’i rezistojnë ndikimit rus dhe kinez.

Pompeo po merr pjesë në manifestimet për 30 vjetorin e rënies së komunizmit.