Botë

Irani kundërshton BE-në, mohon kritikat për teste raketore

Irani kundërshton BE-në, mohon kritikat për teste raketore
 

Irani ka mohuar deklaratën e Bashkimit Evropian për programin raketor, politikat rajonale, abuzimin e të drejtave të njeriut dhe planet për sulme në Evropë, duke e quajtur si të pabazë dhe jo-konstruktive.

BE-ja të hënën ka thënë se ishte shumë e shqetësuar nga lansimi dhe testi i raketave balistike, duke bërë thirrje që të ndalen aktivitetet e tilla që destabilizojnë rajonin, transmeton koha.net.