Botë

Evakuohen banorët e rrokaqiellit në Sidnei, dëgjojnë zhurmë të thyerjes së mureve

Evakuohen banorët e rrokaqiellit në Sidnei, dëgjojnë zhurmë të thyerjes së mureve
 

Banorët e një rrokaqielli në Sidnei janë evakuuar, pasi kanë raportuar se po dëgjojnë tinguj të thyerjes së mureve, njofton agjensia AP.

Më shumë se 140 banorë u evakuuan nga ndërtesa 33 katëshe dhe objekte tjera përreth ndërsa rrugët e afërta dhe një stacion hekurudhor janë mbyllur. Në vendngjarje dolën zjarrëfikësit.