Botë

Merkel me fluturim komercial shkon në Argjentinë

Merkel me fluturim komercial shkon në Argjentinë
 

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe ministri i Financave Olaf Scholz megjithatë do të fluturojnë për në Argjentinë për të marrë pjesë në takimin e G-20, pasi që avioni i saj mbrëmë aterroi dhunshëm në Këln pas problemeve teknike që pati, njofton Reuters.

i Qeverisë gjermane dy zyrtarët do t’i dërgojë deri në Madrid prej nga ata do të kalojnë në fluturimin komercial për ta bërë pjesën tjetër të udhëtimit”, kanë sqaruar burimet, transmeton Koha.net.