Botë

Tërmet i fortë në Greqi, ndihet edhe në Maqedoni

Tërmet i fortë në Greqi, ndihet edhe në Maqedoni
Foto: Ilustrim
 

Mëngjesin e sotëm rreth orës 05:50 minuta është regjistruar një tërmet i shkallës 4.2 sipas Rihterit në Greqi.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 180 kilometra në juglindje të Shkupit, ndërsa në Maqedoni është ndjerë edhe në Vallandovë, Pehçevë dhe Ohër.