Botë

Së paku 17 të vdekur në Tajvan nga aksidenti i një treni

Së paku 17 të vdekur në Tajvan nga aksidenti i një treni
Foto: Reuters

Dalja e një treni nga binarët në verilindje të Tajvanit të dielën ka lënë të vdekur së paku 17 persona dhe 126 të lënduar, kanë thënë autoritetet qeveritare atje.

Aksidenti ndodhi të dielën në mesditë në Qarkun Yilan afër bregut, ku disa vagonë u rrokullisën në hekurudhën e famshme në mesin e turistëve, raporton Reuters.