Auto

Tesla ul çmimet deri në 9 për qind në Kinë

Foto ilustrim
 

Kompania amerikane e automjeteve, Tesla, ka ulur çmimet fillestare për veturat e saj Model 3 dhe Model Y deri në 9 për qind në Kinë, shkroi të hënën Reuters.

Uljet e çmimeve të publikuara në faqen e internetit të gjigantit të automjeteve elektrike, janë të parat në Kinë në vitin 2022.