Auto

Mercedesi prezanton konceptin e veturës së parë sportive elektrike

 

Mercedes-Benz ofroi një pamje sesi e ardhmja plotësisht elektrike do të ngjajë. Prodhuesi gjerman i veturave prezantoi konceptin e Vision AMG, një veturë elektrike sportive e cila do të debutojë nën brendin AMG, shkruan AutoExpress.

Dizajni i sasisë të ulët me katër dyer, me ngjyrë gri dhe vija jeshile të ngjan me një veturë të Formulës 1. Ajo që bie në sy është se dritaret anësore dhe xhami i pasmë i Vision AMG kanë ngjyrë të argjendtë njëlloj si sasia.