Auto

Volkswageni mbylli vitin 2021 si brendi më i suksesshëm në Evropë

 

Volkswagen ishte brendi me më së shumti shitje në Evropë në vitin 2021, duke lënë prapa si rivalët më të afërt, Peugeotin dhe Toyotan.

Brendi gjerman shiti 1.08 milionë vetura vitin e shkuar. Peugeoti shiti rreth 650 mijë.