Auto

Porsche më 4 mars vjen me versionin e ri të modelit Taycan

Porsche më 4 mars vjen me versionin e ri të modelit Taycan
 

Gjiganti gjerman i veturave, Porsche, më 4 mars do të lansojë modelin Taycan me një variant të ri, Cross Turismo.

Vetura e re pritet të lansohet zyrtarisht muajin tjetër, dhe për t’i dhënë një shije të asaj që do të vijë, marka ka publikuar disa foto të saj, raporton “Auto-Express”.