Auto

Volkswageni prezanton modelin ID.4

Volkswageni prezanton modelin ID.4

Volkswageni ka prezantuar modelin e ri plotësisht elektrik, ID.4. Ai pozicionohet si SUV, i ngjashëm në madhësi me Tiguanin e famshëm dhe do të rivalizojë direkt Skoda Enyaqin dhe Tesla Model Y.

I bazuar në platformën e grupit për modele elektrike, vetura vjen me dy tipa baterish që mund të ecin mes 360 dhe 520 kilometrave mes dy mbushjeve.