Auto

Arrin Maserati MC20 i ri me 622 kuajfuqi

Arrin Maserati MC20 i ri me 622 kuajfuqi

Maserati MC20 i ri do të rivalizojë Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S me shpejtësi maksimale prej 325km/orë dhe çmim prej 205 mijë eurosh.

Maserati MC20 shënon fillimin e një fushe të re për këtë markë, në të cilën bëhet rival direkt për markat italiane të super veturave sportive luksoze, transmeton KOHA.