Auto

ABT prezanton modelin e ri RS7-R me 730 kuajfuqi

ABT prezanton modelin e ri RS7-R me 730 kuajfuqi
Foto: Motor1

Audi RS7 Sportback qe një kohë është i pranishëm në tregun evropian, ndërsa tani kompani e njohur qe merret me modifikimin e veturave, ABT Sportsline, ka prezantuar programin e saj të dytë dedikuar për Sportbackun më të fuqishëm.

ABT që nga janari ka ofruar paketën e parë për RS7-shin, e cila përfshinë rrotat 22-inçësh dhe përforcimin e motorit në 690 kuajfuqi, por kjo kompani nuk është ndalë këtu sepse tani ka prezantuar RS7-R, transmeton Koha.net. Motori i këtij modeli, 4.0-litër Bi-Turbo V8 është me kapacitet prej 730 kuajfuqi.