Auto

Zbulohet super vetura e bërë nga printerët 3D, Czinger 21C me 1233 kuajfuqi

Zbulohet super vetura e bërë nga printerët 3D, Czinger 21C me 1233 kuajfuqi
 

Kompania me bazë në Kaliforni, Czinger ka zbuluar të gjitha detajet dhe dizajnin e veturës së tyre të re, 21C.

Kjo veturë ka debutuar në panairin e veturave në Gjeneva 2020 ndërsa është i bërë krejtësisht nga printerët 3D, një teknikë e cila mund të ndikoj në mënyrën se si prodhohen të gjitha veturat e tjera në të ardhmen, transmeton Koha.net.