Mercedesi hedh në treg veturën e re për Formula 1

Mercedesi hedh në treg veturën e re për Formula 1

17 January 2020 14:38

Kampioni botëror Mercedes deklaroi se më 14 shkurt do të hedhë në treg veturën e tyre të re në kampionatin Formula 1 2020, për Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas.

Mercedes deklaroi se vetura W11 do të kryejë kontrollet e para atë ditë.

Mercedes ka fituar gjashtë titujt e fundit të konstruktorëve dhe vitin e kaluar Hamilton mori një titull të gjashtë botëror përpara Bottas. Ai tani do të synojë të kapë rekordin e shtatë titujve të Michael Schumacher.

Rivali Ferrari është skuadra e parë që zbuloi veturën e tij të re, më 11 shkurt/DPA.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme