Auto

Zbulohet se kur do të arrijë super-SUV-i i Lamborghinit

Zbulohet se kur do të arrijë super-SUV-i i Lamborghinit
Foto: Motor1

Prodhuesi i njohur italian i super-veturave, Lamborghini, vitin e kaluar ka prezantuar konceptin Urus ST-X, super-SUV-i i parë në botën e veturave për gara. Ndërsa tani është zbuluar se kur do të dalë në pista për gara.

Urus ST-X do të arrijë këtë vit dhe këtë e ka konfirmuar për revistën e njohur për automobilizëm “Auto Blog” kreu i departamentit për hulumtim dhe zhvillim në Lamborghini, Maurizio Reggiani, transmeton Koha.net. Ai ka thënë se Urus ST-X do të shfaqet në garën “Lamborghini Super Trofeo Word Finals” e cila do të mbahet nga 31 tetor dhe 1 nëntor në Misan, Itali.