Aston Martin Valkyrie me 1.160 kuajfuqi shfaqet në pistën “Silverstone” Foto: Motor1

Aston Martin Valkyrie me 1.160 kuajfuqi shfaqet në pistën “Silverstone”

14 July 2019 16:49

Super-vetura e re e Aston Martinit, Valkyrie, këtë fundjavë është shfaqur në pistën britanike të garave “Silverstone”.

Aston Martin Valkyrie është në version hibrid dhe është i kombinuar me motorin V12 Cosworth, transmeton Koha.net. Po ashtu, Valkyrie në total është me kapacitet prej 865 kW/1.160 kuajfuqi.

  • Foto: Motor1
  • Foto: Motor1
  • Foto: Motor1
  • Foto: Motor1
  • Foto: Motor1

Gjithashtu, Valkyeri vjen në seri të kufizuar prej 150 kopjeve dhe çmimi për një super-veturë të tillë është 3.2 milionë dollarë.

Shikoni videot.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme