Volkswagen zbulon një Golf të ri

Volkswagen zbulon një Golf të ri

19 December 2018 13:46

Para lansimit të Golfit komplet të ri gjatë vitit të ardhshëm, Volkswagen ka lansuar një version të ri të gjeneratës së tanishme hatch të quajtur Match.

Ky model zëvendëson modelin e Golf SE si dhe atë SE Nav, duke pasur më shumë teknologji e gjëra të tjera si model standard, transmeton koha.net.

Çmimi i tij fillon nga 23 mijë euro, ndërsa pritet të dal në shitje gjatë muajit të ardhshëm.

VW Golf Match si model standard ka të përfshirë ekranin 8 inçësh, DAB radio e navigacion satelitor, Apple Car-Play e Android Auto.

Golf Match do të ofrohet në dy stile të ndryshme të trupit, Hatchback për 23 mijë euro e karavan për 24,800 euro.

Komplet vargu i tanishëm i motorëve do të ofrohet edhe me Match, duke filluar nga motori 1.0 litërsh tre cilindërsh me benzinë, pastaj ai 1.6 litërsh me naftë e deri te 2.0 litërshi me katër cilindra me naftë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme