Aston Martin teston SUV-in e saj të parë - DBX

Aston Martin teston SUV-in e saj të parë - DBX

14 November 2018 18:55

Tri vjet e gjysmë që nga futja e konceptit të DBX-it, Aston Martin ka filluar testimin e modelit të saj të parë SUV.

Edhe pse u njoftua më parë se do të quhet Verakai, Aston Martin i parë SUV do të vazhdojë të jetë nën emërtimin DBX.

Dy shkronjat e para nënkuptojnë një linjë të veturave sportive nga epoka e David Brownit, dhe X është për një klasë Crossover, transmeton ksp. Ndryshe nga koncepti, DBX serik ka një dizajn më praktik dhe pesë dyer.

Fotot zyrtare të publikuara nga Aston Martin tregojnë se DBX ka shumë linja të përbashkëta me modelet e mëparshme sportive Vantage, DB11 dhe DBS Superleggera.

Nuk është ende e sigurt se ku DBX do të pozicionohet saktësisht, qoftë me Jaguar F-Pace dhe Maserati Levante, ose në krye të klasës me Bentley Bentayga, Lamborghini Urus dhe Ferrari SUV të ardhshëm.

Sidoqoftë, Aston Martin nuk do të fillojë prodhimin e DBX-it për të paktën edhe një vit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme