Meta në Gllogjan për t’i shprehur ngushëllime familjes Haradinaj Foto: Koha

Meta në Gllogjan për t’i shprehur ngushëllime familjes Haradinaj

17 June 2018 14:39

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, po qëndron tek familja Haradinaj në Gllogjan, pas ndarjes nga jeta të Hilmi Haradinajt.

Meta ka shkuar për t'i shprehur ngushëllimet e tij familjes Haradinaj. 

Edhe sot gjatë ditës Meta tha se Hilmi Haradinaj ishte burrë i atdhedashurisë dhe që dha shumë për Kosovën.

"Me hidhërim të madh mësova lajmin e ndarjes nga jeta të Hilmi Haradinajt, këtij patrioti të madh të luftës çlirimtare të Kosovës, babai i dy heronjve të UÇK-së, Luanit dhe Shkëlzenit që dhanë jetën për lirinë e Kosovës, i cili shtëpinë e familjen e tij e ktheu në kështjellë të pamposhtur të qëndresës dhe luftës për liri kombëtare. Ai ishte një burrë i traditës, mikëpritjes dhe atdhedashurisë. 
Kam pasur fatin e madh ta njoh nga afër dhe të ndjej mikëpritjen bujare të këtij njeriu të madh. 
Ngushëllime të thella Familjes Haradinaj, të afërmve dhe miqve të tij të panumërt. Shpirti i tij u Prehtë në paqe!", ka shkruar Meta.

Hilmi Haradinaj ka ndërruar jetë mbrëmë.

Ngushëllimet për babanë e kryeministrit Haradinaj

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme