Arbëri

Presidenti Thaçi në Bullgari, pritet nga kryeministri Borisov

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në Sofje të Bullgarisë ku do të marrë pjesë në një takim të liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Në këtë takim do të marrin pjesë edhe kryetari i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri të BE-së, Federica Mogherini dhe komisionari evropian për Politika të Fqinjësisë së mirë dhe Zgjerim, Johannes Hahn.