Arbëri

Hahnn: Si samiti i Sarajevës, parapërgatije për BE-në

 

Në Sarajevë sot ka filluar takimi i kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Në këtë takim krahas nikoqirit, kryesuesit të Këshillit të Ministrave të Bosnjë e Hercegovinës, Denis Zvizdiç, i cili mbajti fjalim përshëndetës, marrin pjesë kryeministrat e Shqipërisë Edi Rama, Maqedonisë Emil Dimitriev, Kosovës Isa Mustafa, Malit të Zi Dushko Markoviq dhe Serbisë Aleksandar Vuçiq, si dhe komisioneri për Politikë të Jashtme dhe Zgjerim Johanes Hahn dhe ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Anxhelino Alfano.