Arbëri

Inaugurohet objekti i ri i departamentit për prodhimin e dokumenteve

Descriptive Text

Është inauguruar objekti i ri i departamentit për prodhimin e dokumenteve në kuadër të Agjencisë për Regjistrim Civil.

Në ceremoninë inauguruese shiriti është prerë nga kryeministri Albin Kurti, ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të ARC-së, Blerim Camaj.

Ky departament tani gjendet në objektin e ish-Rilindjes në kryeqytet.

{gallery}