Arbëri

Moti sot i vranët e me intervale me diell

 

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale do të ulën në -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.