Arbëri

Bajrami: Rezultatet në PISA të jenë kambanë për çdo institucion, asnjë reagim nga Kurti

 

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se nuk po e sheh që ndryshimet në fushën e arsimit janë prioritet për Qeverinë, pasi sipas saj, kanë kaluar dy ditë që kur janë publikuar rezultatet e testit ndërkombëtar PISA, ku Kosova tregoi rezultate të dobëta, dhe nuk ka pasur asnjë reagim nga ana e kryeministrit Albin Kurti.

Të enjten në “Interaktiv” të KTV-së, Bajrami ka thënë se heshtja nga ana e Qeverisë është shqetësuese, po aq sa reagimi i ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, e cila ka thënë se në rezultate ka ndikuar pandemia.